İstanbul Bariatrics | Blog

İstanbul Bariatrics

Her ayın ilk Cumartesi günü neden toplanıyoruz? Çıldırdık mı?

Aslına bakarsanız, evet biz biraz çılgın bir ekibiz. Neden mi?

Nedeni şu, hastalarını bu kadar çok sahiplenen, kendi ailesinden biri gibi kabul eden, seven, merak eden bir ekip çok nadir bulunur çünkü. Abartmıyorum gerçekten baya böyleyiz biz.

Mesai saatimiz yok mesela bizim.

Her an hastalarımızla iletişim halindeyiz. Gecemizi gündüzümüzü bu işe adadık. Her zaman nasıl daha iyisini yapabiliriz? Nasıl daha faydalı olabiliriz diye çabalıyoruz. Bizim asıl işimiz hastalarımızla obezite ameliyatından sonra başlıyor çünkü.

Obezite ameliyatı ile mideniz vücudunuz değişiyor evet ama ya beyin? Ya eski alışkanlıklar? İşte bu durumlarda kişinin yalnız kalmaması, ihtiyacı olan desteği alması önemlidir. Bazı kişiler daha çabuk adapte olabilirken diğerinin biraz daha bu konunun üstünde durması gerekebilir. Bir diğerinin hiç ihtiyacı yoktur ama yine de biraz ilgi isteyebilir. Demek istediğim şu ki, biz her zaman her konuda yanınızdayız.

Her ayın ilk Cumartesi günü de Obezite ameliyatı olmuş hastalarımızın bir araya geldiği tecrübelerini paylaştığı, birbirleriyle tanışıp kaynaştığı, yeni dostlukların tohumlarının atıldığı bir ortam sağlıyoruz. Aynı zamanda da ameliyat sonrası süreçte yaşamlarını kolaylaştıracak faydalı bilgiler işliyoruz.

*Mesela bir ay, etiket okuma, satın alacağınız ürünün içinde ne kadar şeker, karbonhidrat, protein olduğunu görmek doğru beslenme adına oldukça faydalıdır.

*Bir sonra ki ay, tüp mide sonrası sporun önemi, neden spor yapmalıyız? Obezite ameliyatı olmuş hastalar için spor yapmak son derece önemlidir. Spor hem kilo vermenizi hızlandırırken hem de hızlı kilo vermeniz sonucunda oluşabilecek sarkmaları büyük ölçüde engeller. Bunun gibi daha birçok faydalı bilgileri sizlere o ay misafir ettiğimiz tecrübeli bir spor hocamız anlatıyor.

Bir sonra ki ay, Toplantımıza davet ettiğimiz bir plastik cerrahi uzmanı, tüp mide ameliyatı sonrası estetikle ilgili oldukça faydalı bilgiler paylaşıyor.

*Bir sonraki ay, mesela vazgeçilmezimiz olan Proteinin faydalarını inceliyoruz.

Bu şekilde her ayın ilk Cumartesi günü bir araya gelerek tüp mide ameliyatı sorası hayatınızı kolaylaştırmak adına, bu güzel ve faydalı ortamı sağlıyoruz.

Ya her mevsim yaptığımız toplantılar?

Tabi bizim gibi hastalarının ameliyat sonrası yaşamlarını kolaylaştırmak için elinden geleni yapan bir ekip için bu toplantı yeterli mi sizce? Tabi ki değil.

Biz tüm bunlarla yetinmeyip bir de her mevsim bir hasta bilgilendirme toplantıları düzenliyoruz. Bu toplantı da yine obezite ameliyatı olmuş ya da olmak isteyen hastalarımız için oldukça faydalı konuların işlendiği bir toplantı. Diğer toplantıdan farkı, burada daha çok profesörlerimiz Prof. Dr. Mehmet Ali Yerdel ve Prof Dr. Ahmet Gökhan Türkçapar ve o ay işlediğimiz bir konun uzmanı söz alıyor.

Bu toplantılarımızla obezite ameliyatı olmuş ya da olacak hastalarımıza yol gösteriyor ve her süreçte yanlarında oluyoruz.

hasta-bilgilendirme-1

Siz de,

*Obezite ameliyatı olmayı düşünüyor olabilirsiniz.

*Obezite ameliyatı olmuş olabilirsiniz.

*Obez değilsiniz, ama sadece bu konuya ilgi duyuyor da olabilirsiniz.

*Konunuz ne olursa olsun yolunuz düşerse her ayın ilk cumartesi günü Fulya Acıbadem hastanesinde toplanıyoruz. Bekleriz.

Tüm hastalarımız bizim için çok değerlidir…

Yazar Hakkında

Pınar Özer

Kliniğimizin obezite koordinatörü Sn. Pınar Özer Türkiye’nin önde gelen iki başarılı fitness kulübünde edindiği 8 yıllık hizmet sektörü tecrübesinden sonra kliniğimizde obezite koordinatörlüğü görevini üstlenmiştir. Kendisi obezite ameliyatı öncesinde ve sonrasında hastalarımızla ilgili tüm konularla yakından ilgilenip destek olmaktadır.

Yorum Bırakın